Nastavení cookies
TRUBNÍ SYSTÉMY ZE SKLOLAMINÁTU
 

Kanalizace- sklolaminát.png

Naše společnost Technoma a.s. nabízí sklolaminátové potrubí evropského výrobce Amiblu. Doporučujeme použití potrubí výhradně od výrobce Amiblu z důvodů komplexnosti výrobního sortimentu a odborných znalostí a zkušeností zástupců společnosti nezbytných pro technickou podporu při přípravě a provádění stavby.

Sklolaminátové trouby a tvarovky, označované také jako potrubí GFK nebo GRP, mají celou řadu použití. Uplatnění nachází v systémech pro přepravu pitné, slané i odsolené vody, v požárních systémech, v elektrárnách, v zařízeních pro chemické a průmyslové odpady a oblasti kanalizací. 
Hlavní výhodou sklolaminátových trub je vysoká pevnost a tuhost i při poměrně malé tloušťce stěny a nízké hmotnosti, téměř 100% odolnost proti vlivům prostředí a výborná chemická odolnost, stejně tak jako dlouhá životnost systému. Potrubí je tak užíváno pro stavbu systémem odpadních vod, ve kterých se vyskytuje biogenní kyselina sírová s nízkou hodnotou pH. Pro sklolaminátové potrubí je taká charakteristická snadná manipulace s nekomplikovaným zkracováním konců na místě stavby a jednoduché spojování jednotlivých trub. Potrubí se vyznačuje také vysokou odolností proti obrusu na vnitřní a oděru na vnější straně a velmi hladkým vnitřním povrchem (drsnost k ≤ 0,01 mm), což zaručuje minimální riziko inkrustace nebo tvorby usazenin. Díky velmi nízkému koeficientu roztažnosti a odolnosti vůči mrazu či výkyvu teplot nachází sklolaminátové potrubí využití také na mostních konstrukcích.
Využití nachází sklolaminátové potrubí jak při konvenční pokládce otevřeným výkopem, tak při instalaci bezvýkopovou technologií.

Sklolaminátové potrubí je vyráběno z polyesterové pryskyřice, skleněného vlákna a křemičitého písku technologií odstředivého lití nebo kontinuálního navíjení na trn. V naší nabídce naleznete oba typy výrobků. Sklolaminátové trouby a tvarovky mají mimořádně široké spektrum tříd tuhostí a dimenzí, proto uvádíme ceny pouze na dotaz pro konkrétní realizaci dle zadání projektu.

Voda - sklolaminát 2.png