Nastavení cookies
Trubní systémy z tvárné litiny
 

Kanalizace-litina TRM2.png

Naše společnost Technoma a.s. je výhradním dodavatelem trubních systému z tvárné litiny rakouského výrobce Tiroler Rohre GmbH.
Pro více informací navštivte webové stránky www.trm.cz

I když historie litinového potrubí sahá až do středověku kolem roku 1455, k výraznému využití litiny došlo přibližně před 150 lety, kdy byly pro výstavbu městské infrastruktury vodovodních a kanalizačních sítí používané skoro výhradně litinové trubní systémy a mnoho z nich spolehlivě slouží dodnes. Tato skutečnost je dokladem mimořádných vlastností, dlouhé životnosti a vysoké hospodárnosti litinových trubních systémů. Od této doby došlo k značnému vývoji technologie výroby, šedá litina byla nahrazená litinou tvárnou, hrdlové spoje umožnily snadnější a bezpečnější spojení, vyspělé povrchové ochrany poskytly vysokou chemickou a mechanickou odolnost trubního systému. Pro kanalizační potrubí je používáno vnitřní cementomaltové vyložení z hlinitanového cementu odolného vůči korozi biogenní kyselinou, vyhovuje tak k odvádění všech medií s pH 4 až pH 12. Díky všestrannému využití a kompletnosti systému (z litiny se vyrábí trouby, tvarovky, armatury a příslušenství) zůstává litina dodnes nejlepším materiálem pro výstavbu inženýrských sítí.

Tiroler Rohre GmbH je tradiční výrobní společnost z Tyrolska s více než 70 lety zkušeností s vývojem, výrobou a distribucí kvalitních systémů z litiny pro transport vody a stavbu hlubinných základů.

Trvale udržitelné vlastnosti používaných materiálů, inovativní technologie výroby a odborné znalosti v oblasti použití výrobků dělají ze společnosti TRM ideálního partnera pro všechny firmy působící v oblasti vodohospodářství a inženýrského stavitelství. Robustní, výkonné a stálé produkty TRM přinášejí ekologické a ekonomické výhody. Uplatnění výrobku TRM po celém světě je nejlepší referencí.

Kanalizace-litina TRM3.png