Nastavení cookies
PE trouby - Elmo-plast
 

Voda-PE-Elmo.png

Společnost Elmo-plast a.s. je českým výrobcem plastového potrubí. Nabízí široký sortiment potrubních systému z polyetylenu a polypropylenu. Mezi hlavní materiály patří potrubí z materiálu PE100 a PE 100RC. Díky velké kapacitě výrobních zařízení a rozsáhlého skladovacího prostoru je společnost Elmo-plast a.s. schopna držet nejprodávanější průměry potrubí skladem po celý rok.

 

V sortimentu společnosti Elmo-plast a.s. jsou následující vodovodní trubní systémy z PE:

HDPE80 a HDPE100 v souladu s ČSN EN 12201-2

HDPE100 RC (typ 1 dle PAS 1075) - Jednovrstvé, homogenní potrubí po celém průřezu z materiálu PE100-RC černé barvy. Potrubí je určeno na pokládku v zeminách třídy těžitelnosti R5, R6, F, S, G dle ČSN 73 6133. Dále se může ukládat v kamenité zemině za předpokladu obsypu zeminou třídy R5, R6, F, S, G. Potrubí plni svoji funkci s poškozením tloušťky stěny do max. 10%. Materiál PE100-RC zaručuje svařitelnost s materiály PE80 a PE100 natupo i elektrospojkami.

RC-TECH z materiálu PE100-RC (typ 2 dle PAS 1075) - Určeno na pokládku do otevřených výkopu bez pískového obsypu, sanační technologie a speciální pokládku potrubí. Dvě neoddělitelně spojené vrstvy zaručují odolnost proti mechanickému opotřebení.  Vnější vrstva o síle 10% tloušťky stěny má odlišnou barvu (modrá, oranžová, hnědá) slouží ke snadné detekci povrchových defektů a vrypů hlubších než 10% tloušťky stěny. Vnitřní vrstva černé barvy, která činí 90% síly stěny, je vyrobena stejně jako vnější vrstva z klasického materiálu PE100-RC.

S-TRIO z materiálu PE100-RC (typ 2 dle PAS 1075) - Určeno na pokládku do otevřeného výkopu bez pískového obsypu, sanační technologie, speciální pokládky potrubí. Trojvrstvé neoddělitelné propojené potrubí zaručuje vysoké mechanické vlastnosti.

Bližší informace k vodovodním trubním systémům z PE naleznete v katalogu výrobce - zde.