Nastavení cookies
PE trouby - Pipelife
 

 

Voda-PE-Pipelife.jpg

Společnost Pipelife Czech s.r.o. je významným výrobcem plastových potrubních systémů v České republice. Nabízí široký sortiment potrubí vyráběného v tuzemských i zahraničních závodech holdingu Pipelife.

 

V sortimentu společnosti Pipelife Czech s.r.o. jsou následující vodovodní trubní systémy z PE:

AQUALINE RC1 (typ 1 dle PAS 1075) - jednovrstvá homogenní černá trubka s modrými (hnědými) identifikačními pruhy (pruhy probarveny ve hmotě). Potrubí je v celém průřezu stěny z PE 100RC. Je vhodné do otevřeného výkopu bez pískového lože (možnost bodového zatížení) a pro méně náročné metody bezvýkopové pokládky.

AQUALINE RC2 (typ 2 dle PAS 1075) - dvouvrstvá koextrudovaná trubka s vnitřní černou vrstvou (90% tloušťky stěny) a vnější modrou nebo hnědou vrstvou (10% celkové tloušťky stěny), která signalizuje nadměrné poškození stěny. Vnější poškození trubky přes 10% je dobře viditelné a trubka sama indikuje rozsah poškození. Pokud ve vrstvě prosvítá černá barva, není taková trubka použitelná pro bezpískovou pokládku nebo bezvýkopové technologie. Trubka typu 2 nemá větší celkovou tloušťku než typ 1. Mimo detekce poškození nepřináší typ 2 jiné technické výhody proti typu 1 a je vhodný pro stejné podmínky pokládky.

AQUALINE ROBUST (typ 3 dle PAS 1075) – trubka podle ČSN EN 12 201 z PE 100 RC, opatřená dodatečným hladkým modrým nebo hnědým ochranným odstranitelným vnějším pláštěm o tloušťce cca 1,6 mm s bílými identifikačními pruhy. Plašť je vyroben z modifikovaneho polyetylenu PEpro.

Bližší informace k vodovodním trubním systému z PE naleznete v katalogu výrobce - zde.